Czarne Serce

Czarne serce opowiada o dwóch siostrach – Vicktorii i Claire. Ich życie sprowadza się do rutyny: praca, dom, praca. Victoria ma w tej układance jeszcze imprezy. Jednak czy dostatek potrafi wypełnić wewnętrzną pustkę? Powtarzalność i monotonia rodzą u Viktorii frustrację. Jej siostra stara się temu zaradzić, próbując zainteresować ją swoim nietypowym, nie do końca legalnym, hobby. Jak ta sytuacja wpłynie na siostry? Gdzie mogą zaprowadzić człowieka jego żądze? Wybierz się w podróż z ulic Detroit do gorących, dusznych Indii. Nielegalna licytacja, starożytny artefakt, ukryty wymiar…

Komiks łączy w sobie inspiracje współczesnym horrorem i starożytną historią Indii. Czytelnicy znajdą w nim inspiracje od takich mistrzów grozy jak C. Barker i D. Simmons, ale również W. H. Hodgeson.

Łukasz Godlewski to twórca komiksowy, rysownik i ilustrator z Gdańska. Zadebiutował komiksem „Miłość” w wydawnictwie Smallpress.pl w 2012 roku. Współtworzył takie komiksy jak „Ważny był tylko numer” (scen. Maciej Cholewiński), „Kapitan Wrona” (scen. Elżbieta Żukowska), „Niesamowite opowieści Josepha Conrada” (scen. Maciej Jasiński), „Rotmistrz Polonia” (scen. Łukasz Kowalczuk). Zilustrował także kilka odcinków podcastów „Drabblecast” oraz „NoSleep Podcast” (jednego z najbardziej popularnych podcastów grozy na świecie). Obecnie żyje na emigracji w Krakowie. W 2021 roku przeprowadził kampanię crowdfundingową na platformie Kickstarter, dzięki której ufundował wydanie swojego autorskiego komiksu „Malarz”.

kontakt

Kontakt

Organizator

Stoiska

Media

Wykłady dla szkół
i obwoźna czytelnia

Darmowe Komiksy

Gromadzenie i wymiana komiksów