Goście

gość
Kasia Nie
Kasia Nie

Polska rysowniczka i ilustratorka, zadebiutowała w świecie komiksu w 2016 roku nominowaną do nagrody Eisnera serią Marvela 'Mockingbird’. Pracowała również dla wydawnictw takich jak Image, Valiant Entertainment, Titan Comics, Dark Horse Comics, a także dla Blizzard Entertainment, dla którego narysowała krotki komiks z uniwersum gry Overwatch. Ostatnio zilustrowała napisaną przez Ala Ewinga miniserię „Wasp”.

gość
Keren Katz
Keren Katz

Keren jest członkiem kolektywu Humdrum Comics z Tel Awiwu, zespołu teatralnego Pathos Mathos oraz kierownikiem Gnat Micro Press zajmującego się komiksami i poezją. Łączy sztukę komiksu z performansem, teatrem i tańcem. Jej nagrodzone powieści graficzne, wydane przez Secret Acres; „The Academic Hour” i „The Backstage of A Dishwashing Webshow” dotyczą nieodwzajemnionej miłości i wyzwań architektonicznych. Jej krótkie komiksy były publikowane na całym świecie przez Fantagraphics, Kuš! , Ley Lines i wielu innych.  

https://www.instagram.com/thekatzsisters/

http://kerenkatz.carbonmade.com/ 

gość
Krzysztof Owedyk
Krzysztof Owedyk

Scenarzysta i rysownik komiksów, malarz, grafik. W latach 90. związany z niezależną sceną hardcore / punk i trzecim obiegiem. Autor i wydawca komiksowego fanzina „Prosiacek”, współtwórca wielu ówczesnych zinów muzycznych i artystycznych. Projektant okładek płyt i książek. Autor kilkakrotnie wznawianych komiksów: historii śląskiego człowieka-szczura „Ratboy’a” oraz apokaliptycznej „Ósmej czary”. Jeden z rysowników serii Wydział 7. W 2016 roku wyróżniony potrójną Nagrodą Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego za powieść graficzną  „Będziesz smażyć się w piekle” (najlepszy rysownik, najlepszy scenarzysta i najlepszy polski komiks) oraz nagrodą 28. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi dla najlepszego polskiego albumu komiksowego. Nagrodę łódzkiego festiwalu tę zdobył także album „Oszołomiające bajki urłałckie”, doceniony jednocześnie nagrodami Orient Mena (za rysunek, scenariusz i najlepszy album) oraz Nowej Fantastyki (polski komiks roku 2022). Laureat nagrody specjalnej za całokształt twórczości na polu komiksu niezależnego na Festiwalu Komiksu Niezależnego Złote Kurczaki 2016. 

 

gość
Rafał Szłapa
Rafał Szłapa

Twórca Ilustracji książkowych i prasowych, projektów do gier oraz okładek książek. Z potrzeby serca, scenarzysta i rysownik komiksów. Od 2010 roku autor i wydawca popularnego cyklu Bler. W ostatnich latach tworzył także komiksy dla wydawnictwa Capstone ( Zamperini, Boston tea Party), Narodowego Centrum Kultury Filmowej (Prószyński), Komisji Europejskiej (Paneuropa vs Covid, Paneuropa vs Zmory przeszłości) oraz Telewizji ( Sekwencje komiksowe w filmie Zamojski: Gra o koronę). Jest też autorem grafiki do topowej gry Gutenberg z wydawnictwa Granna oraz nadchodzącej gry Raven Manor.

gość
Jakub „Dem” Dębski
Jakub „Dem” Dębski
Twórca komiksów i filmów, który zadebiutował w sieci w 2004. Z czasem popularność przyniosły mu seria komiksowa „Duże Ilości Naraz Psów” oraz cykle filmów na YouTube – „Ogarnij Się”, „Star Trek Przerobiony” i „Kuce z Bronksu”. Dem wydaje swoje komiksy na papierze od 2010 roku, a jego najnowszy tomik „Swawole” zbiera jednoplanszowe żarty z lat 2019-2022. Kiedy akurat nie tworzy, konsumuje cudzą twórczość i lubi formułować zgrabne opinie na jej temat.
gość
Marcin Podolec
Marcin Podolec

Urodzony w 1991 roku w Jarosławiu twórca komiksów i animacji; absolwent i wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi; założyciel studia animacji Yellow Tapir Films. Prezentował swoje filmy między innymi na festiwalach w Clermont-Ferrand, Lipsku, Atenach, Sao Paulo czy Poitiers. W komiksie zadebiutował w 2010 roku i od tamtej pory opublikował kilkanaście albumów,
między innymi nagradzane „Czasem” (scen. Grzegorz Janusz) i komiksy na faktach: „Morze po kolana” (scen. Marcin Kołodziejczyk), „Dym. Wywiad graficzny z Pablopavo” (scen. Marcin Flint), „Fugazi Music Club”. Ten ostatni tytuł został wydany w kilku krajach, otwierając twórcy drogę na zagraniczne rynki. Najszerzej zakrojonym projektem Podolca pozostaje postapokaliptyczna seria dla najmłodszych pt. „Bajka na końcu świata”.

gość
Monika Laprus-Wierzejska 
Monika Laprus-Wierzejska 

Urodzona w roku 1989. Absolwentka kierunku Mechanika i Budowa Maszyn na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. Rysowaniem komiksów zajęła się spontanicznie pod koniec 2016 roku i tak już jej zostało. Obecnie zawodowo zajmuje się rysowaniem, a po pracy… również rysowaniem. Od 2017 roku pracuje nad własną serią komiksową „EXIST”, której pierwszy tom o podtytule „Loner”, zdobył główną nagrodę w kategorii DEBIUT podczas festiwalu Złote Kurczaki w 2020 roku oraz dostała nominacje za najlepszy album komiksowy w 2020 roku podczas MFKiG oraz „Niech Żyje Komiksowa Warszawa”. Wszystkie odnośniki do serwisów społecznościowych autorki można znaleźć na jej stronie:www.laprus.com.pl 

gość
Rafał Jankowski
Rafał Jankowski

Twórca serii komiksowej „Mięcho”, jeden z rysowników „Ćmy”. Dołożył swoją cegiełkę do komiksu „Hootin Pooy”. Student Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Poza komiksami lubi muzykę alternatywną, niszowe materiały na polskim youtubie, zabawę formami wizualnymi. Ostatnio jego konikiem jest grafika warsztatowa.

gość
Tomasz Grodecki
Tomasz Grodecki

Pomysłodawca i scenarzysta „Ćmy”. Dziennikarskie szlify zdobywał, prowadząc kolumnę „Comix Zone” na Portalu PSX Extreme, a także pisząc do takich miejsc jak Aleteia, Interia Muzyka czy Gotham w deszczu. Z wykształcenia prawnik. Poza komiksami jego wielkimi pasjami są śpiew, cosplay, ostra muzyka i japońskie RPG-i.

gość
Robert „Bele” Sienicki
Robert „Bele” Sienicki

Urodzony gdzieś w latach 80. Twórca webkomiksu The Movie, scenarzysta nagrodzonego albumu Scientia Occulta i rysownik nienagrodzonego Sklepiku z Robotami. W wolnych chwilach tworzy Beletrystykę – autobiograficzny komiks o twórcy autobiograficznego komiksu. Jego komiksy Rycerz Janek (zilustrowany przez Igora Wolskiego) oraz Ostatni pisarz (do scenariusza Jana Mazura) były nominowane do tytułu Najlepszego Polskiego Albumu na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Nie wygrały.

gość
Ottoich
Ottoich

Niezależny twórca komiksów, malarz i rzeźbiarz. Twórca okultystyczno-groteskowej serii “Dwa Gwoździe”, psychodelicznego komiksu science-fiction „Otwarta Turma” oraz okultystycznej wersji mitów Polskich “827”.
www.ottoich.art
https://www.facebook.com/otttoichart/
https://www.instagram.com/ottoich09/ 

 

gość
Emilka Skubis i Grzegorz J. Nowicki
Emilka Skubis i Grzegorz J. Nowicki

Żyją razem, pracują razem – no normalnie bajka! Jeszcze się nie pozabijali… Edukatorzy artystyczni, ale można też o nich mówić „dziwni ludzie od plastyki”. Od lat uczą rysować, malować i tworzyć komiksy. Noszą w zimie czapki, więc są dorosłymi, odpowiedzialnymi osobami. Gdyby ktoś tak przyszedł i powiedział „Hej, czy macie czas? Potrzebuję do załogi jakąś nową twarz.” już by pakowali plecaki i pytali „Gdzie ta keja?”.  Nie potrafią powiedzieć czego mają więcej w domu, komiksów czy psiej sierści, ale chyba jednak sierści, bo część komiksów wynieśli do pracowni. W tym roku postanowili zająć się tematem dostępności w świecie opowieści obrazkowych. Dzięki wsparciu Generatora Dostępności tworzą poradnik przygotowania komiksu dla osób niewidomych i słabowidzących.

gość
Tomasz Niewiadomski
Tomasz Niewiadomski

Ur.24 stycznia 1971 w Warszawie. Autor komiksów, rysunków i karykatur. Absolwent Wydziału Grafiki Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. (W 1997 Uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Juliana Pałki.) Od  1991 roku współpracuje z miesięcznikiem Nowa Fantastyka rysując ilustracje i komiksy .Na łamach tego pisma w 1994  pojawił się Ratman –jego główna postać komiksowa. Od 1991 roku publikował rysunki w wielu tytułach prasowych, między innymi  w takich tytułach jak: Rzeczpospolita, Polityka ,Życie, Najwyższy Czas, Kocie Sprawy. W 2005 roku zdobył pierwszą nagrodę z krótką formę komiksową na Festiwalu komiksowym w Łodzi. Wspólnie z Grzegorzem Januszem jako scenarzystą zdobył wiele nagród i wyróżnień na konkursach o  komiks. Prezes Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury do którego należy od 1996 roku.

 

gość
Vanitachi
Vanitachi

Autorka komiksów (również mangowych, fanowskich i internetowych), ilustracji i opowiadań, felietonistka i recenzentka. Współpracowała z wydawnictwami Kotori, Yumegari, TCD i Fantazmaty, jej twórczość pojawiała się też w „Kawaii”, „Otaku”, „Kyaa”, „Popcornerze” i „Zeszytach Komiksowych”. Z LittleLadyPunk stworzyła superbohaterskie „Vice-versum”, a z Warszawską Szkołą Języka Japońskiego i Studiem JG przygotowała mangę „Pola podbija podstawówkę”, która doczekała się również tłumaczenia na japoński.  

gość
Agnieszka ,,Akaa” Kamieńska
Agnieszka ,,Akaa” Kamieńska

Akaa: Twórczyni ,,Yaoi Market” oraz ,,Luna’s shape”. Przygodę z tworzeniem komiksu zaczęła w 2019 roku. Od tego czasu stara się aktywnie popularyzować webkomiks w Polsce, oraz udzielać wskazówek dla nowych twórców.

gość
Agata ,,kpt.punk” Sutkowska
Agata ,,kpt.punk” Sutkowska

Partner w zbrodni przeciwko ludzkości Vanitachi. Rysowniczka i scenarzystka doujinow (,,Akatsukiss”, ,, Axis Mundi Convalia”, etc.) oraz komiksów autorskich (,, ¡viva la fifa!”, ,,Merimerkki”, ,,Vice-versum”, „Angsty”). Lubi filmy o kanibalach. Na co dzień udaje, że pisze doktorat.

gość
Paweł Kicman
Paweł Kicman

Dziennikarz popkulturowy, ex-scenarzysta komiksowy, projektant gier ttrpg. Pisze lub pisywał m.in. dla CD-Action, Nowej Fantastyki, Pisma, Filmawki czy Soundrive.

gość
Bartłomiej Stuła
Bartłomiej Stuła

Redaktor Ostatniej Tawerny, miłośnik wszelkich przejawów popkultury, oraz nauczyciel, który nie tylko na co dzień stara się przekazać wiedzę dotyczącą zagadnień kultury i historii iberyjskiej i amerykańskiej, ale także zaciekawić komiksem. Ponadto to wielki miłośnik DC oraz turbo fan Kate Bishop i Ant-Mana. W wolnych chwilach chętnie podróżuje do innych krajów, kupując tam komiksy.

gość
Piotr Marzec
Piotr Marzec

Nazywam się Piotr Marzec. W tym roku kończę 30 lat. Zrobiłem dyplom na ASP (2018) w pracowni Mirosława Bałki. Mój pierwszy komiks, „Sweet Ass Dudes Like Us”, zszyty ręcznie i wydrukowany w punkcie ksero, wygrał w 2020 dwa Złote Kurczaki w kategoriach „Komiks roku” i „Najlepszy scenariusz” oraz laurkę od grupy Maszin za komiks roku. Inne prace opublikowane zostały w magazynach: „Zwykłe Życie”, „Pismo” oraz „Szum”. Słodkie dupki jak my jako „Słodkie chłopaki” wydała w 2021 kultura gniewu. komiks, przywiązany stalową linką, wyeksponowano na wystawie „Niepokój przychodzi o zmierzchu” w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki. gdy piszę tę notatkę, skończył się styczeń, a ja rysuję ostatnie 40 stron nowego komiksu pt. „Smoła”. 

 

gość
Bartłomiej Sztobryn 
Bartłomiej Sztobryn 

Pisarz z zawodu i z zamiłowania. Szef i założyciel Wydawnictwa K2A. Z wykształcenia filozof.  Autor głośnej powieści „Zwiastunka” będącej mariażem fantastyki z thrillerem psychologicznym, cyberpunkowej powieści dziejącej się w Polsce pt. „Minerva 2049” oraz scenarzysta komiksu „Dzikuski”. Komiksy na podstawie jego scenariuszy ukazały się m. in. w SuperHero Magazyn oraz antologiach „Tajfun: Nowe przygody” i „Legendy” Fabryki Komiksów. Napisał też scenariusz do etiudy „Siódme Piętro” zrealizowanej w ramach 48 Hours Film Project. Pracuje również dla studia gier gdzie opracowuje scenariusze questów i trzyma piecze nad głównym rysem fabularnym. Gdy akurat nie pisze, zajmuje się edukacją i mentoringiem z dziedzin pisania kreatywnego na swoich kanałach TikTok oraz YouTube. Prywatnie miłośnik nakryć głowy i okularów (nie tylko przeciwsłonecznych), gracz, grajek amator oraz kiepski tancerz.

gość
Michał Gasewicz
Michał Gasewicz

Z zawodu administrator systemów komputerowych i programista. Zbieracz komiksów od najmłodszych lat. Członek Asocjacji Komiksu w Toruniu od 2014 roku. Odpowiedzialny za korektę i okołokomiksowe teksty w magazynie AKT. Znawca piwa, miłośnik grania na afrykańskich bębnach. 

 

gość
Krzysztof Churski
Krzysztof Churski

Miłośnik komiksów wszelakich, a także ich twórca, współzałożyciel grupy Asocjacja Komiksu w Toruniu oraz magazynu komiksowego AKT. Od 2014 r. redaktor naczelny tegoż pisma. Wraz z grupą działa przy organizacji imprez i wystaw komiksowych. Organizator i promotor, mistrz drugiego planu. Autor komiksowych przygód szczura Teodora, którego z uporem rysuje od 23 lat. 

 

gość
Kamil Dukiewicz
Kamil Dukiewicz

Rysownik i autor komiksów z Bydgoszczy. Z wykształcenia filolog angielski. Stworzył miniserię Black Hound nagrodzoną Złotym Kurczakiem, a także jej spin-off pt. Hush Shiver & The Black Hounds. Rysował do licznych magazynów i antologii komiksowych, takich jak AKT, Rzeźzin czy Warchlaki. 

gość
Jarosław „Jaro” Wojtasiński
Jarosław „Jaro” Wojtasiński

Autor rysunków satyrycznych od 1992. Publikował w wielu lokalnych i ogólnopolskich tytułach prasowych. Autor związany od lat z magazynem AKT. Jako jedyny polski rysownik publikował rysunki w 2012 roku w magazynie satyrycznym Hustler w USA. Członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. Figuruje w Leksykonie polskich artystów karykatury. W 2015 rozpoczął kontynuowanie w magazynie AKT przygód Binio Billa, postaci stworzonej przez Jerzego Wróblewskiego. 

gość
Grzegorz Wawrzyńczak
Grzegorz Wawrzyńczak

Absolwent malarstwa Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysuje, maluje, muzykuje, podróżuje. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą, zdobywca kilku nagród w kategoriach ilustracja, rysunek, komiks. Członek ZPAP Okręgu Toruńskiego i współzałożyciel Fundacji Pinata. 

 

gość
Dawid Żurawski
Dawid Żurawski

Grafik, rysownik, pasjonat komiksów i animacji. Autor rysunków do komiksów edukacyjnych oraz książek dla dzieci. Swoją twórczość publikuje w Internecie, głównie krótkie formy komiksowe, humorystyczne rysunki i animacje. Jego komiksy można spotkać w zinach Cemęt, Darmozinie oraz w Magazynie Komiksowym AKT. Autor albumu komiksowego pt. Kraina pingwina – Ekspedycja. 

gość
Daniel Chmielewski
Daniel Chmielewski

Scenarzysta i rysownik komiksów oraz autor książek dla dzieci. Twórca autobiograficznych esejów („Zapętlenie”, „Zostawiając powidok wibrującej czerni”), komiksów naukowych („Topografia uwagi” — scenariusz: Zuzanna Kłyszejko) i dydaktycznych („Czarne fale. Jak radzić sobie z depresją. Poradnik dla młodzieży” — scenariusz: Katarzyna Szaulińska), adaptacji literatury (krótkie komiksy „Bramy raju” na podstawie powieści Jerzego Andrzejewskiego i „Aptekara” na podstawie rozdziału z „Lubiewa” Michała Witkowskiego). W 2018 roku ukazała się jego pełnometrażowa adaptacja powieści Olgi Tokarczuk „Anna In w grobowcach świata” pt. „Ja, Nina Szubur”, a w 2023 adaptacja „Antygony” Sofoklesa wyjdzie w ramach międzynarodowego projektu instytutów teatralnych w Polsce, Słowenii i Słowacji. „Podgląd” z jego scenariuszem i rysunkami Marcina Podolca został wydany we Francji pod tytułem „Voyeurs”. We współpracy z ilustratorem Maciejem Łazowskim wydał książkę dla przedszkolaków „Burze kuchenne i bestie bezsenne”, a z malarką Magdą Rucińską „Miasto Złotej”, która znalazła się na pokonkursowej liście bis Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Od wielu lat prowadzi stałe zajęcia, cykle i pojedyncze warsztaty z narracji komiksowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie całego kraju. 

gość
Michał Siromski
Michał Siromski

Niczym prawdziwy superbohater prowadzi podwójne życie: za dnia pracuje jako psycholog, pomagając osobom w życiowych trudnościach, w nocy zaś przeobraża się w badacza komiksu. Ma na swoim koncie wiele publikacji, m.in. w KZ, Zeszytach Komiksowych, magazynie AKT oraz na blogu Gotham w Deszczu. W 2017 roku zaliczył debiut na amerykańskim rynku pod prestiżowym szyldem Sequartu, tworząc jeden z rozdziałów książki Humans and Paragons: Essays on Super-Hero Justice. Członek Asocjacji Komiksu w Toruniu, współzałożyciel Stowarzyszenia Gildia Superbohaterów, oferującego terapię i edukację z wykorzystaniem motywów superbohaterskich. 

gość
Piotr Wojciechowski
Piotr Wojciechowski

Urodzony w 1977 roku. Absolwent Policealnej Szkoły Sztuk Pięknych w Bydgoszczy. Współtwórca pisma AKT (oficjalnego wydawnictwa Asocjacji Komiksu w Toruniu). W roku 2013 laureat pierwszej nagrody w konkursie Komiks Orbitalny ogłoszonym przez fundację CeBeO. Brał udział w wystawach w Polsce i za granicą. Współorganizator Festiwalu Kultury Popularnej DwuTakt. Autor serii komiksowej Opowieści Grabarza. Entuzjasta myśli Rolanda Topora, że powaga to kurz zbierający się w pustych ludzkich łbach. Zafascynowany otaczającym go światem. W swoich dziełach, na podobieństwo Ignacego Krasickiego, zakłada ludziom zwierzęce maski. Jego ilustracje jedynie z pozoru przedstawiają sielankowe obrazy, artysta zdaje się być w nieustannej, pełnej niepokoju podróży w poszukiwaniu tajemniczego utraconego dzieciństwa… 

gość
Dawid Głownia
Dawid Głownia

Doktor nauk o sztuce, pracownik Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr, badacz filmu i szeroko rozumianej kultury popularnej. Autor dwóch książek o kinie japońskim oraz kilkunastu artykułów naukowych poświęconych popkulturze. W wolnych chwilach prowadzi fanpage i blog Pan Optykon.

 

gość
Adam Rusek
Adam Rusek

Socjolog, historyk komiksu. Od połowy lat 90. ubiegłego wieku interesuje się dziejami polskich historii obrazkowych. Autor wielu publikacji (wydane ostatnio: Od Łapigrosza do Funky Kovala. Historia komiksu polskiego do roku 1989; W królestwie Tytusa de Zoo), kustosz czterech krajowych i zagranicznych wystaw polskiego komiksu.

gość
Krzysztof Lichtblau
Krzysztof Lichtblau

Kierownik działu promocji i organizacji imprez w Klubie Delta – filia Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczecinie, Redaktor Naczelny w Wydawnictwie Granda i Redaktor Zeszytów Komiksowych

gość
Jerzy Szyłak
Jerzy Szyłak

Prof. dr hab. Jerzy Szyłak (ur. 1960). Autor szeregu prac o komiksie oraz przemianach zachodzących w kulturze współczesnej. Do jego najbardziej znanych publikacji należą Komiks: świat przerysowany (1998) Komiks w kulturze ikonicznej XX wieku (1999) oraz Zgwałcone oczy. Komiksowe obrazy przemocy seksualnej (2001), Gra ciałem. O obrazach kobiet w kulturze współczesnej (2002). Był czas, kiedy sam próbował sił jako rysownik komiksowy, ale obecnie ogranicza się jedynie do pisania scenariuszy dla innych twórców. Teksty o komiksie pisze nadal, chociaż ostatnio skupił swoje zainteresowania na książkach obrazkowych dla dzieci.

gość
Krzysztof Pielaszek
Krzysztof Pielaszek

Fan komiksu w praktycznie każdej formie.  Związany z blogiem DCManiak od 2015 roku. Pisał o popkulturze dla portalu IGN Polska, „Nowej Fantastyki”, Magazynu „Relax” czy „Coś na Progu”.  Kiedy nie czyta historii obrazkowych, to podróżuje po świecie albo organizuje eventy.

gość
Mateusz Godlewski
Mateusz Godlewski

Student architektury przestrzeni informacyjnych na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo związany z radiem ESKA Warszawa, gdzie pracuje jako dziennikarz.  Zajmuje się popularyzacją popkultury jako prowadzący bloga „Groteskowiec” oraz prelegent na takich wydarzeniach jak Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi czy Festiwal Fantastyki Pyrkon.

 

gość
Przemek Jachnik
Przemek Jachnik

Grafik, ilustrator, autor komiksów. Jego pierwszy komiks na papierze, “Slååterhaus”, ukazał się w 2020 r. w ramach projektu Zine Tank Łukasza Kowalczuka. W tym samym roku “Kacza Opowieść” zasiliła ADVENT20, a rok później “Xmasss” znalazł się w ADVENT21. W pierwszym Rzeźzinie można znaleźć jego komiks o Spidermausie. Do Rzeźzina #2 narysował historię „Hej, czy widzisz komara?” według scenariusza Zvyrke i konsultacji Tomasza Kontnego. Adventy i Rzeźzina wspierał montując klipy promocyjne.
Najlepiej sprawdzić, co u niego słychać na Insta (https://www.instagram.com/louder_than_bats) lub na Twitchu (www.twitch.tv/louder_than_bats). 

 

gość
Slaviiik
Slaviiik

Pomorski komiksiarz, ilustrator, malarz, bardzo zmęczony student ASP. Autor ilustracji do zinów Mutagen Krackle 1 i 2, komiksów do antologii Cymelia i kilku fanzinów o tematyce gier komputerowych. Twórca webkomiksu Nuclear Summer 1997 (do przeczytania na stronie: https://www.ns97.cfw.me). Wielki fan starych horrorów oraz ilustracji fantasy z lat 70.  Można go spotkać na twitterze: www.twitter.com/slaviiikart  

 

gość
Jerzy Łanuszewski
Jerzy Łanuszewski

Rocznik: 1988 
Znak zodiaku: czołg. 
Scenarzysta, ex-wydawca, redaktor. Współautor serii GIACOMO SUPERNOVA (rysunki: Robert Jach) i ROGDENA (rysunki: Joanna Sępek) oraz komiksów MÓWILI NA NIEGO KAROL (rysunki: Ewa Ciałowicz) i S11 (rysunki: Błażej Kurowski). Współzałożyciel (razem z Barbarą Okrasą) zina WARCHLAKI. Brał udział w antologiach: REWOLUCJE: APOKRYFY, KRZTONIOVERSUM, SLICED QUARTERLY: SPECIAL #4 i OSTATNIE DRZEWO. Publikował także w zinach: BRUDNO, BICEPS, MONSTWÓR, ZINIOL i MUTAGEN KRACKLE. Obecnie przygotowuje pierwszy numer zina WARCHLAKI NA DYSKOTECE. 

gość
Marta Falkowska
Marta Falkowska

Ukończyła Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, porzuciła jednak architektoniczną ścieżkę po pięciu latach praktykowania w różnych biurach. Redaktorka naczelna zina „Warchlaki” oraz „Monstwór”. Jest autorką serii przygodowej dla dzieci „Oto Tosia”, ukazującej sie nakładem wydawnictwa EGMONT. Wiecznie siedzi w rozgrzebanych projektach i nieustannie myli dni tygodnia, praca sprawia jej jednak niewyobrażalną frajdę. W wolnych chwilach lubi czytać smutne książki i głaskać kotki. 

gość
Bartosz Zaskórski
Bartosz Zaskórski

Ur. 1987. Pochodzi ze wsi Żytno. Rysuje, nagrywa słuchowiska, tworzy komiksy i muzykę elektroniczną. Wystawiał w kraju i za granicą, m.in. w warszawskiej Zachęcie, CSW Zamek Ujazdowski, Galerii Piktogram, Galerii Henryk, BWA Bielsko-Biała, BWA Tarnów, CAC w Wilnie, Plato w Ostrawie. Jako muzyk działa pod nazwą Mchy i porosty, na ogół gra smutną, taneczną muzykę. Wydawał w kraju i za granicą, np. w Not Not Fun, nagrał płytę z Wiktorem Stribogiem (Kraina grzybów), a jego utwór trafił na ścieżkę dźwiękową gry Cyberpunk 2077. Współpracuje z włoskim wydawnictwem komiksowym Hollow Press, w którym wydał dwa komiksy – „Postapoland” (2021) i „Weird tales from postapoland” (2022). O twórczości Zaskórskiego można przeczytać na łamach Culture.pl, magazynu Szum, Przekroju, Gazety Wyborczej. Obecnie Zaskórski z grupą przyjaciół pracuje nad grą wideo Hum, gdzie odpowiada za grafikę, muzykę i dźwięk. W 2020 zrealizował doktorat na ASP Kraków, promotor dr hab. prof. ASP Dariusz Vasina. Od 2018 pracuje jako asystent na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Wolontariusz w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie.
https://www.instagram.com/bartoszzaskorski/
https://culture.pl/pl/tworca/bartosz-zaskorski 

gość
Katarzyna Jusiak
Katarzyna Jusiak

Z wykształcenia anglistka, ale przede wszystkim miłośniczka wszelkiej popkultury. Od kiedy w 2015 roku pierwszy raz postanowiła spróbować sił jako prelegentka, regularnie pojawia się w programach między innymi Pyrkonu oraz Coperniconu. Prowadzi profil na twitterze oraz blog jako Szara Córka, współprowadząca podcastu komiksowego „Koziołki z Komiksowa”. Pracę magisterską pisała z teorii adaptacji i do dzisiaj lubi spojrzeć na komiksy (które często jako sam gatunek uznawane są za płytkie) bardziej akademickim okiem i wyciągnąć nieco więcej z kolorowych stron.

gość
Wojciech Nelec
Wojciech Nelec

Wojciech Nelec – Miłośnik i prelegent promujący popkulturę, w szczególności komiks oraz postać Batmana. Wielokrotny organizator Bloku Komiksowego Festiwalu Fantastyki Pyrkon. Redaktor serwisu internetowego o Mrocznym Rycerzu „BatCave”, prowadzący audycji radiowej „Prosto z Kadru”, współprowadzący podcastu „Z Groty Nietoperza” oraz „Koziołki z Komiksowa”, twórca kanału YouTube „KomiksoLog”. W wolnych chwilach zajmuje się komponowaniem i graniem muzyki oraz odkopywaniem z zaległych, nieprzeczytanych zeszytów komiksowych.

gość
Kamila Stanicka
Kamila Stanicka

Od 5 lat tworzy treści związane z popkulturą – głównie komiksami i filmami – na kanale Geek Utopia. Specjalizuje się w światach kreowanych przez Marvela i DC. W wolnych chwilach nie stroni od obejrzenia dobrego filmu, przeczytania książki czy, oczywiście, nowego komiksu.

gość
Joanna Roszak
Joanna Roszak

Z wykształcenia – prawnik, z zawodu – product manager w wydawnictwie, z zamiłowania – fantastka i fanka komiksów. Przed długi czas związana z Poznańskim Klubem Fantastyki 'Druga Era’ jako organizator Pyrkonu, swoją komiksową pasję rozwija głownie przez prowadzenie prelekcji oraz publikacje w Zeszytach Komiksowych.

gość
Małgorzata Chudziak
Małgorzata Chudziak

Fanka DC, a zwłaszcza Shazama i Batmana. Na stronie #Egzaltowana.com dzieli się swoimi recenzjami, filmikami i prelekcjami. Jeśli spotkacie się w kolejce po kawę, to opowie Ci, dlaczego Jason Todd jest wspaniałą postacią.

gość
Julian Jeliński
Julian Jeliński

Twórca vloga Brody z kosmosu, pełnego brodatych recenzji i najbardziej kosmicznego spojrzenia na filmy, komiksy i cały geek świat. Twórca serii „Najgorsze Animacje”, oraz współtwórca podcastu „Koszmarne Horrory”. Uwielbia poszukiwać ideologii w popkulturze prawie tak bardzo jak Slavoj Żiżek. Gdy nie nagrywa, jest człowiekiem-przewodnikiem swojego ślepego psa i nosicielem upierdliwego kota.

gość
Łukasz Łęcki
Łukasz Łęcki

Dzieciństwo spędziłem przy komiksach TM-Semic, konsoli Pegasus i arcade’owych bijatykach. Od kilkudziesięciu lat sukcesywnie podnoszę stopień czytelniczego wtajemniczenia, nie obierając przy tym szczególnej specjalizacji. Fascynują mnie mity, folklor, omen, symbole – wszystko, co tworzy panoptyczny rdzeń ludzkiej wyobraźni. Estetycznie i duchowo czuję się związany z modernizmem, ale dzięki dzieciom i znajomym udaje mi się utrzymywać niezbędny poziom cywilizacyjnej ogłady. Nałogowo wizytuję antykwariaty książkowe i stoiska z bakaliami. Piszę też dla wortalu i czasopisma „Ryms”.

gość
Piotr Markiewicz
Piotr Markiewicz

Redaktor Ostatniej Tawerny wspierający także Ryjówkę oraz piszący o planszówkach i mangach dla Empiku. Prowadzący Sobotnie spotkania z planszówkami w rodzinnym Bełchatowie. Zdarza mu się także amatorsko czytać audiobooki. Czynny Mistrz Gry i gracz kilku różnych systemów RPG. Fan „Władcy Pierścieni”, komiksów Marvela i „Czterech pancernych”. Uwielbia filmy tak złe, że aż dobre. Kocha nostalgię i lata 90. O Polonii 1, RTL 7 i karteczkach mógłby rozmawiać godzinami.

gość
Damian Lesicki
Damian Lesicki

Absolwent kulturoznawstwa oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej, marketingowiec, grafik i redaktor, fan i kolekcjoner komiksów, samozwańczy znawca filmów, fascynat animacji wszelakich (ze szczególnym uwzględnieniem Ghibli i Disneya), niskobudżetowy cosplayer, niedzielny gracz i ogromny miłośnik dziobaków, które uznaje za szczytowe osiągnięcie ewolucji.

gość
Tomáš Prokůpek
Tomáš Prokůpek

Ur. 1975. Jest historykiem komiksu, pracuje jako kierownik Wydziału historii literatury w Muzeum Morawskim w Brnie. Jest redaktorem magazynu komiksowego „AARGH!”

gość
Zvyrke
Zvyrke

Komiksiarz-samouk i samowydawca, autor komiksów D-emonology, Roadkill, URNA, Never Ending Summer, WilderNESs, IDK, IstillDK2DK. Do AKTu obecnie rysuje serię Laboratorium dr Shannon. Rysownik wielu shortów do antologii komiksowych. Jeden z dwóch naczelnych rzeźniczych Rzeźzina (i również rysownik komiksów do tegoż). Okazyjnie warsztato-prowadzący. Główny bazgrolny Bydgoskich Bazgrołów. Człowiek od giełdy i grafik DwuTaktu.

gość
Tomxyz
Tomxyz

Autor ilustracji do zin“Admirał Eaglehawk”, “Kto zaparzy earl greya”, “The Thing vs The Fly vs The Blob”, “The Thing vs Ghost vs The Omen” oraz autorskiego “Kamikaze Kat”. Pomysłodawca projektu komiksowego “Advent”. Pochodzi z Bydgoszczy. Swoje prace tworzy przede wszystkim za pomocą tradycyjnych metod – ołówka i tuszu. Lubi eksperymentować i się rozwijać. Całym sercem kocha komiksy i nie potrafi bez nich żyć.

gość
Łukasz Godlewski
Łukasz Godlewski

Twórca komiksowy z Gdańska. Zadebiutował albumem komiksowym „Miłość” w wydawnictwie Smallpress.pl w 2012 roku. Współtworzył takie komiksy, jak” „Benia Dampc i pewien ambitny prokurator” (scen. Jerzy Szyłak), „Kapitan Wrona” (scen. Elżbieta Żukowska), „Niesamowite opowieści Josepha Conrada” (scen. Maciej Jasiński), „Rotmistrz Polonia” (scen. Łukasz Kowalczuk). Zilustrował też kilka odcinków Drabblecast, oraz NoSleep Podcast – jednego z najbardziej popularnych podcastów grozy na świecie. Obecnie żyje na emigracji w Krakowie…

gość
Tomasz Kontny
Tomasz Kontny

Scenarzysta komiksów, projektant i producent gier komputerowych, autor spektakli teatralnych. Nagradzany w konkursach, w tym wielokrotnie na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Pisze serię „Wydział 7” o SB-ekach rozwiązujących paranormalne zagadki w realiach PRL. Współpracuje zarówno ze sceną niezależną, jak i dużymi wydawnictwami. Prowadzi warsztaty scenariuszowe i zajęcia z kreatywnego pisania na uniwersytetach w Krakowie i Katowicach.