Goście

gość
Adam Rusek
Adam Rusek

Badacz dziejów polskiego komiksu, autor kilku książek na ten temat. Redaktor serii Dawny Komiks Polski.

gość
Anders N. Kvammen
Anders N. Kvammen

Jest twórcą komiksów z Oslo, autorem komiksu Gimnazjum, który jest jego pierwszą książką.

gość
Paweł Timofiejuk
Paweł Timofiejuk

Wydawca, założyciel wydawnictwa Timof i cisi wspólnicy, scenarzysta i tłumacz.

gość
Bartłomiej Rabij
Bartłomiej Rabij

Rocznik ’75, zabrzanin. Sprawozdawca i komentator piłkarski, współpracownik Polsatu Sport, TVP Sport i Sportklubu oraz Piłki Nożnej i Goal.pl. Korespondent podczas mundialu w Brazylii i współpracownik brazylijskiej telewizji Globo podczas Euro 2012 w Polsce. Autor książki o Brazylii Podcięte skrzydła kanarka. Wielbiciel komiksów brazylijskich i argentyńskich.

gość
Jakub Jankowski
Jakub Jankowski
gość
Łukasz Godlewski
Łukasz Godlewski

Twórca komiksowy z Gdańska. Ma na koncie kilka publikacji komiksowych, jak: Miłość (debiut komiksowy), Benia Dampc i pewien ambitny prokurator (do scenariusza Jerzego Szyłaka) czy Kapitan Wrona (napisany przez Elżbietę Żukowską). Miał też okazję zilustrować kilka odcinków jednego z najbardziej popularnych podcastów grozy NoSleep Podcast oraz Drabblecast.

gość
Rui Pimentel
Rui Pimentel
gość
Paweł Gąsowski
Paweł Gąsowski
gość
David Campos
David Campos

David urodził się w 1979 w Meudon-la-Forêt (Francja), jednak od czwartego roku życia mieszka w Portugalii. Dorastał w Montijo. Ukończył studia z zakresu animacji (w ETIC), tworzenia dla multimediów i sztuk audiowizualnych, a także kurs ilustracji i komiksu w Ar.Co. Pracował przy produkcjach animowanych, fanzinach i antologiach wydanych przez Associação Chili Com Carne: Destruição ou bandas desenhadas sobre como foi horrível viver entre 2001 e 2010 oraz Futuro Primitivo.

W 2020 ukazał się jego pierwszy komiks w polskim przekładzie – Kassumai. To drugi tom kolekcji Lowcost, publikowanej przez stowarzyszenie Chili Com Carne (chilicomcarne.com). Polskie wydanie zawiera dodatkowo krótką historyjkę z wycieczki do Senegalu, która oryginalnie była częścią antologii Zona de desconforto (trzeci tom kolekcji Lowcost). Fragmenty Kassumai zostały wcześniej opublikowane w zinach (m.in. w „Bikkhú”) oraz na blogu autora: caixinhadeferramentas.blogspot.pt

gość
Edyta Bystroń
Edyta Bystroń

Rocznik 1986, absolwentka Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Studium Pedagogicznego na tej uczelni. Ilustratorka, rysowniczka, twórczyni komiksów.

 

gość
Małgorzata Chudziak
Małgorzata Chudziak

Od lat zajmuje się recenzowaniem opowieści graficznych i badaniem historii komiksu. Prywatnie fanka DC, a zwłaszcza Batmana. Od lat prowadzi prelekcje o ulubionych i najmniej lubianych seriach komiksowych.

gość
Agnieszka Czoska
Agnieszka Czoska

Mól książkowy, wielbicielka wilków i wilczurów. Interesuje się europejskim komiksem i mangą. Jej ulubione pozycje to na przykład Ghost in the Shell Masamune Shirow, Watchmen (Strażnicy) Alana Moora czy Fun Home Alison Bechdel, jest też fanem Inio Asano. Poza komiksami poleca wszystkim Depeche Mode Serhija Żadana z jego absurdalnymi dialogami i garowaniem nad koniakiem. Czasem chodzi do kina na smutne filmy, kiedy indziej spod koca ogląda Star Treka (w tym ma ogromne zaległości).

gość
Katarzyna Kamieniarz
Katarzyna Kamieniarz

Głównodowodząca oficyny OMG! Wytwórnia Słowobrazu oraz współzałożycielka imprintu Łukasz Kowalczuk Przedstawia. Mniej lub bardziej aktywnie związana z rynkiem komiksowym od ponad 15 lat. Korektorka, redaktorka, tłumaczka. Zawodowo zajmuje się również badaniami rynkowymi i różnorako pojętym marketingiem.

gość
Wojciech Nelec
Wojciech Nelec

Miłośnik i prelegent promujący popkulturę, w tym szczególnie komiks oraz postać Batmana. Wielokrotny organizator Bloku Komiksowego Festiwalu Fantastyki Pyrkon. Redaktor serwisu internetowego o Mrocznym Rycerzu „BatCave”, prowadzący audycji radiowej „Prosto z Kadru”, twórca kanału YouTube „KomiksoLog”. W wolnych chwilach zajmuje się komponowaniem i graniem muzyki oraz odkopywaniem z zaległych, nieprzeczytanych zeszytów komiksowych.