Papatu 1/2

28-stronicowy zeszyt Papatu 1/2 jest dosłownie 1/2 pierwszego tomu Papatu Para Para Comic Shorts – komiksowej antologii autorstwa xuh i javvie. Z pełnej wersji wybrane i przetłumaczone na polski zostały dwie historie, które łączy to, że bohaterkami są młode dziewczyny – “Znikam” i “Najgorsza współlokatorka”.

Javvie – absolwentka poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego, krakowska animatorka, reżyserka i ilustratorka, autorka komiksów (m. in. “Papatu Para Para Comic Shorts”, “Jak dostałam się do Ciuta”), regularna uczestniczka festiwali komiksowych, tiktokerka, najbardziej znana z bycia dziewczyną xuh i tworzenia epickich gwaszowych portretów Hatsune Miku.

Xuh (czyt. „ksu”) jest rysowniczką mieszkającą w Krakowie. Komiksy rysuje sporadycznie od 2016 roku, w 2020 roku wydała swój największy solo album „Coal”, który został wyprzedany w dwa miesiące. Xuh regularnie wystawia się ze swoim merchem na różnych targach i festiwalach, jest połową redakcji zina ciut i kolektywu Papatu – obie te inicjatywy opierają się na niezależnym selfpublishingu. Poza tym publikowała w antologiach takich jak kuš!, klub zin, Mydło i oczywiście ciut oraz Papatu Para Para Comic Shorts.

kontakt

Kontakt

Organizator

Stoiska

Media

Wykłady dla szkół
i obwoźna czytelnia

Darmowe Komiksy

Gromadzenie i wymiana komiksów